Pracovná história

Komunikačné schopnosti a administratívne zručnosti
Pozorný na detaily, s praktickým prístupom a riešenia problémov

So svojimi skúsenosťami zo zahraničia pomáham hoteliérom pri zlepšovaní kvality služieb a zlepšovaní predaja, od marketingu hotela až po školenia pre majiteľov, ich manažérov a zamestnancov.

Od útleho veku, keď som študoval v škole, pomáhal som rodičom spravovať rekreačné zariadenie v horách. Po ukončení povinnej vojenskej služby som odišiel do Anglicka, aby som sa dozvedel viac o tom, ako riadiť úspešný hotel a reštauráciu. Moje prvé silné skúsenosti v živote prišli, keď som sa zamestnal vo vysoko kvalitnom zariadení ako nosič jedla (tanierov) v hoteli označeným 3* červenými hviezdičkami, 3* AA ružičkami Island Hotel na Trescu vo Veľkej Británii, ktorý princ Charles vyhlásil za najlepší hotel v Anglicku v roku 2002.

O rok neskôr som bol povýšený na pozíciu hlavného čašníka v reštaurácii pre viac ako 150 hostí na jedno sedenie, kde som sa naučil porozumieť silnej kuchyni a aké dôležité je pracovať v tíme v tak kvalitnej hotelovej prevádzke. Táto skúsenosť trvala 2 roky.
Po návrate na pevninu mi bola poskytnutá ďalšia manažérska rola, a to riadenie baru a reštaurácií v 5* červenými hviezdičkami, 3* AA ružičkami hoteli
Bovey Castle
v Devone. Kariéra bola dôležitá a pokračovala celé roky, ale cítil som, že potrebujem ďalšie skúsenosti na riadenie kvalitnej reštaurácie ako je
The Cove
reštaurácia v Maenporth, Cornwall, kde som získal okrem someliérskeho level 3 kurzu aj mnoho ocenení ako:

  • Restaurant of the Year' 2009, 2010, 2011, 2012
  • Cornwall Tourism Awards,
  • Michelin
  • Recommendation ' 2009, 2010, 2011, 2012
  • Taste of the South West Winner
  • South West Tourism Excellence Awards
  • Taste of England Finalist
  • Enjoy England Awards for Excellence.

Po týchto úspechoch som prišiel do iných kvalitných hotelov ako Maître D' v hoteli St. Michael 4* hviezdičky a 2* AA ružičky, prevádzkový manažér v hoteli Falmouth Beach hotel 3* hviezdičky alebo ako generálny manažér v Boutique hoteli - The Nansloe manor. 

Po 11 rokoch skúseností v Anglicku nastal čas vrátiť sa na Slovensko a zúročiť úspech a skúsenosti hotelového podnikania a riadenia reštaurácií. Nepochybne to bola moja tvrdá práca a túžba vyniknúť, čo mi dalo skvelý štart do mojej vlastnej spoločnosti Hotel Management. Bola to moja vízia a odvaha, ktorá ma posunula vpred. Dnes je to moje teplo a vášeň, ktoré robia taký cenný zdroj pre spoločnosť a pre všetkých okolo seba.

Pracovné Curriculum Vitae


General Manager
The Nansloe Manor, Helston, Cornwall, United Kingdom

Ocenenia
Najluxusnejší hotel v oblasti Cornwall